Concurs

Liceu de succes la "Cupa Laptelui

În timp ce echipa din anul 5 a trebuit, din păcate, să se recunoască învinsă de concurența puternică în 16-imile de finală, echipa din anul 6 a avut o prestație de zile mari. Cu un singur set pierdut în 6 meciuri, au câștigat campionatul districtual de la Steinfurt. În runda preliminară, și-au câștigat grupa cu două victorii cu 5:0 și apoi au învins echipele Gymnasium Johanneum și Gesamtschule Münster Mitte cu 3:0 în optimi și sferturi de finală. O altă victorie cu 3:0 împotriva Gymnasium Paulinum din Münster le-a asigurat un loc în finală, unde echipa de la Sekundarschule Epe a învins meritat cu 3:1 echipa de la Gesamtschule Lotte-Westerkappeln. Cu sentimentul bun al triumfului, echipa liceului poate călători acum la campionatele de stat din Düsseldorf, în aprilie, pentru a concura cu cele mai bune echipe din NRW. Acolo ei speră la următoarea mare lovitură.